Aktualności
Get Adobe Flash player

Wyjazd do Teatru  "Maska" w Rzeszowie

20 grudnia uczniowie kl. IV-VII mieli okazje poczuć magię świąt Bożego Narodzenia oglądając spektakl "Opowieść Wigilijna" w Teatrze Maska.  Spektakl jest pełną rozmachu, stylową, zrealizowaną w wiktoriańskim klimacie adaptacją opowiadania  Karola Dickensa i odpowiada na pytanie: co jest w życiu najważniejsze?. Wspaniała gra aktorska przedstawiająca historie bohaterów ukazała wartości, które są kluczem do szczęśliwego i wiecznego życia. Spektakl bardzo się wszystkim podobał, dlatego już w styczniu odwiedzimy kolejny raz deski Teatru Maska w Rzeszowie.

 

Zobacz galerię

 

Konkurs informatyczno - przyrodniczy

Uczeń kl. VI  Michał Cyrulik 29 listopada  wziął udział w X gminnym konkursie przyrodniczo-informatycznym zorganizowanym przez SP nr 3 w Sędziszowie Młp. Gratulujemy Michałowi samodzielnie wykonanej prezentacji na temat walorów przyrodniczo-turystycznych Wisły, a także wysokiego wyniku w teście z zakresu informatyki i ochrony wód w Polsce.

 

Zobacz galerię

Sukces Oliwii

12 grudnia 2017 roku w sali edukacyjnej Nadleśnictwa Głogów Małopolski odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie opisowym „Mój Las". Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa wraz z Ligą Ochrony Przyrody realizują w tym roku XXXI edycję ogólnopolskiego konkursu, który skierowany jest do dzieci i młodzieży z szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczennica klasy VII Oliwia Szeliga po raz drugi zajęła III miejsce w konkursie opisowym "Mój Las" dla szkół podstawowych na szczeblu okręgu wojewódzkiego. Konkurs polegał na wykonaniu pracy na temat mieszkańców runa leśnego.  Oliwia w pracy wykonała własnoręcznie ilustracje swoją ulubioną techniką. Gratulujemy talentu i pomysłowości, a także kolejnego sukcesu w konkursie plastycznym.

 

Zobacz galerię

Dzień Tolerancji

Tolerancja i poszanowanie to fundamentalne wartości związane z celami i zasadami ONZ. Promocja tolerancji ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu różnorodności kulturowej. Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa. Już drugi raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Klęczanach spotkali się wspólnie, aby obchodzić „Dzień tolerancji” . Z tej okazji została przygotowana akademia,  krótkie inscenizacje na temat propagowania tolerancji w najbliższym środowisku, odbyła się też prezentacja filmów - szczególnie atrakcyjna dla uczniów klas młodszych. Podsumowaniem działań była pogadanka z uczniami, o tym jak można pomagać osobom, które spotykają się z brakiem tolerancji i które potrzebują pomocy. Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych.

 

Zobacz galerię

Wróżby andrzejkowe

W dniu imienin św. Andrzeja zawładnęły naszą szkołą czarodzieje, czarodziejki i wróżbici. Można było dowiedzieć się, jakie imię będzie nosił przyszły mąż lub żona, jaki zawód będziemy wykonywać  w przyszłości lub wylosować ciasteczko z wróżbą.

Zobacz galerię

11 listopada

Dnia 13 listopada w naszej szkole odbył się apel połączony z częścią artystyczną, upamiętniający Narodowe Święto Niepodległości. Program artystyczny opierał się o część historyczną, gdzie przywoływano fragmenty przemówień marszałka Józefa Piłsudskiego oraz fakty historyczne opisujące sytuację ówczesnej Polski, kiedy to jako naród odzyskaliśmy niepodległość. Towarzyszyły nam również utwory liryczne i pieśni patriotyczne , takie jak Rota, czy słynna i ulubiona pieśń marszałka Józefa Piłsudskiego Legiony. Chłopcy w mundurach Orląt Lwowskich, a dziewczęta w narodowych strojach w piękny sposób dali nam wszystkim w wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu. Akademię przygotowali: uczniowie klasy V, VI i VII oraz Pani Katarzyna Tobiasz, Pani Katarzyna Kozak i Pan Gerard Ganczarski.

 

Zobacz galerię

 

Pasowanie na ucznia

16 października odbyło się Pasowanie na Ucznia. Pierwszoklasiści powtarzali tekst ślubowania. Następnie odbyła się część artystyczna. Dzieci śpiewały piosenki i deklamowały wiersze.

 

Zobacz galerię

Wycieczka klasy VII do Krakowa

28 listopada 2017r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie- otwarcie wystawy Stanisława Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jednymi z pierwszych zwiedzających ją byli uczniowie klasy VII z naszej szkoły wraz z wychowawczynią p.Agnieszką Medygrał oraz p.Natalią Patro uczącą języka angielskiego. Młodzież z niecierpliwością czekała na wyjazd tym bardziej , że zdecydowaliśmy się na podróż pociągiem. Od tej pory ten środek transportu stał się naszym ulubionym !! Wizyta w muzeum dla większości była pierwszym spotkaniem z dziełami takiego artysty.  To nie było  zwykłe zwiedzanie. Młodzież wzięła udział w lekcji muzealnej pt.,,Stanisław Wyspiański - prawda i mit ". Uczniowie sami zdobywali potrzebne informacje na poszczególne tematy biegając z wypiekami na twarzach po niezwykle przygotowanej wystawie. O zainteresowaniu młodych ludzi dziełami Wyspiańskiego niech świadczy fakt, gdy już opuściliśmy sale , spytali czy mogą jeszcze choć na pół godziny wrócić jeszcze na wystawę. Zobaczyliśmy jeszcze ..Damę z gronostajem " Leonarda da Vinci. Dzieci jednak orzekły , iż ,, nie umywa się " do Wyspiańskiego. Przeżyliśmy niezapomniane chwile. Na pewno odwiedzimy jeszcze niejedną wystawę , operę czy teatr.

Zobacz galerię

Dzień Edukacji Narodowej

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy. Z tej okazji skorzystali uczniowie naszej szkoły. Główną atrakcją podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka" było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki, kiełbaski.Wspólne ognisko były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej.
 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Dnia 19.09.2017r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Komisja wyborcza w składzie: Weronika Gwizdak - kl. IV, Weronika Babiarz - kl. VII i Dawid Szurowski - kl. VII  czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Wyniki wyborów:

Symeon Machowski - klasa VII - PRZEWODNICZĄCY

Oliwia Szeliga - klasa VII - ZASTĘPCA

Maksymilian Darocha - klasa IV - SEKRETARZ

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!! .

 

Sprzątanie świata - 2017

W dniu 18 września uczestniczyliśmy w corocznej akcji " Sprzątanie świata", która odbyła się pod hasłem " Nie ma śmieci - są surowce" .

Zobacz galerię

Kampania wyborcza

 

Od 11 do 15 września 2017 r.  odbywała się w naszej szkole kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Zainteresowani działalnością samorządową  mogli w tym czasie zachęcać swoje koleżanki i kolegów do oddania głosów właśnie na siebie. Kandydaci postarali się o hasła  własnej kampanii wyborczej, plakaty,  ulotki. Dzień 19 września 2017 r.,  w naszej szkole wielki dzień - Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia!

 

Zobacz galerię

 

Naukobus

W dniu 8 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w ramach projektu  " Naukobus ", realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Centrum Nauki Kopernik. Pod okiem animatorów poznawali prawa nauki oraz mieli okazję samodzielne poeksperymentować.Osobiście mogli dotknąć, sprawdzić, przetestować. Każdy uczeń mógł doświadczyć, jak działają jego własne zmysły i mózg. Niejeden wynik eksperymentu wprawiał w zdumienie. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci mogły przeprowadzić doświadczenia z zakresu fizyki i przyrody, poznać tajniki ludzkiego organizmu,    a także wykorzystać matematykę w praktyce. Przy okazji wizyty w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej uczniowie mieli zwiedzić kącik przyrodniczy. Dziękujemy dyrektorowi SP w Czarnej Sędziszowskiej p. Tomaszowi Kozakowi za zaproszenie.

 

Zobacz galerię

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wakacje, wakacje... już za nami. 4 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Klęczanach uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Pan Dyrektor Marek Flis przywitał zgromadzone dzieci i młodzież wraz z towarzyszącymi im rodzicami. Szczególnie ciepło przyjęci zostali najmłodsi – uczniowie klasy pierwszej i „zerówki”.

 

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Klęczanach  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania zawartości stony bez zgody autora.