2015/2016
Get Adobe Flash player

Dzień Dziecka

Z wiosna w obiektywie

Uczennica klasy V Oliwia Szeliga zajęła III miejsce w fotograficznym konkursie "Z wiosna w obiektywie" zorganizowanym przez Zarząd Ligi Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki. Zdjęcie Oliwii pt.: "Zielono mi" zdobyło aż 581 głosów internautów. 

Serdecznie gratulujemy !!!

Planetarium

W dniu 19 maja uczniowie naszej szkoły mili okazję udać się w podróż i zwiedzić Układ Słoneczny, dzięki wizycie mobilnego planetarium HECAPLANET . Dzieci dowiedziały się miedzy innymi jakie rozmiary mają planety, jakie panują tam temperatury, czym charakteryzują się poszczególne planety. Poznały skalistych karłów i gazowych olbrzymów. Dodatkową atrakcją było poznanie swojej wagi na poszczególnych planetach Układu Słonecznego. Pokaz filmów w nadmuchiwanym planetarium okazał się fantastyczną wycieczką w czasie i przestrzeni dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Zobacz Galerie

Zobacz Galerie

Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

W dniu 10.05.2016 r. uczeń Michał Cyrulik brał udział w gminnym konkursie matematyczno-przyrodniczym w Zagorzycach Górnych.
Michał zdobył największą liczbę punktów zdobywając pierwsze miejsce.Gratulujemy!!!

Zobacz Galerie

Leśne opowieści 2016

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym dla Julii Jarząb uczennicy kl.5 za pięknego orła przedniego.
Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie z wiedzy przyrodniczej dla uczennicy Oliwii Szeligi

Zobacz Galerie

Apel z okazji Konstytucji 3 maja

Uczniowie naszej szkoły  przygotowali  uroczysty apel poświęcony 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Przewodniczący sejmiku uczniowskiego wraz z aktorami przypomniał wszystkim zebranym w sali, jakie wydarzenia miały miejsce 225 lat temu i jakie to ma znaczenie dla przyszłych pokoleń. Była to pierwsza konstytucja w nowożytnej Europie, a druga, po amerykańskiej, na świecie.
Montaż słowno-muzyczny był wyjątkową lekcją historii dla wszystkich zgromadzonych. Apel został przygotowany przez uczniów kl .VI i p. J.Birkowską.

Zobacz Galerie

Witaj Wiosno

Z  okazji 21 marca kl.V i VI przygotowała humorystyczne polsko- anglojęzycznie przedstawienie, aby powitać „Pierwszy Dzień Wiosny”.

Społeczność uczniowska miała okazję zobaczyć zmagania Anioła (Clara Darłak) i Diabła (Dawid Szurowski) namawiających niezdecydowanego ucznia ( Kamil Czerwiński) na pójście, w tym dniu na wagary. W drugiej części wystąpili uczniowie kl. VI,  którzy przywitali wiosnę a pożegnali zimę przedstawiając całą scenkę  w języku angielskim. Wzbogacenie zasobów słownictwa o dodatkowe słówka  na pewno przyda się podczas sprawdzianu szóstoklasisty.

W trzeciej części aktorzy zapoznali wszystkich z historią i rolą Marzanny.

Gratulujemy wszystkim uczniom i wychowawcom wykonania pięknych plakatów wiosen z europejskich krajów: Francji, Włoch, Hiszpanii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polski.

Na zakończenie odbył się szkolny konkurs recytatorski pt.:”Wiosna tuż, tuż”.

Nad całością przedstawienia czuwały panie : N. Patro i J. Birkowska.

Piękną słomianą Marzannę wykonała pani

Barbara Pondo z córką Weroniką, za co serdecznie dziękujemy.

 

Zobacz Galerie

Miss walentynek

Andrzejkowe Wróżby

Wigilia w Szkole

Dzień Niepodległości

Pasowanie na ucznia klasy I

,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy”

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej w Klęczanach 22 października 2015 roku w obecności rodziców oraz społeczności szkolnej, odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Pierwszoklasiści swoim zachowaniem i zaprezentowanymi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi udowodnili, że są gotowi do przyjęcia w poczet uczniów naszej szkoły.

Zobacz Galerie

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 5 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie z klas I - VI. Każdy mógł oddać jeden głos na wybraną osobę. W wyborach startowało sześciu kandydatów.

 

Sprzątanie świata


      22 września odbyła się w szkole podstawowej coroczna akcja „ Sprzątanie Świata”. Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmi „Turysto! Szanuj środowisko!”.Uczniowie wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki porządkowali ulice wioski oraz teren wokół szkoły. Ta ekologiczna kampania ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ, jaki młodzi ludzie mają na otaczające ich środowisko oraz przypomnienie istoty segregacji śmieci.

 

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Klęczanach  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania zawartości stony bez zgody autora.