2016/2017
Get Adobe Flash player

Zakończenie roku szkolnego 2016 / 2017

To już ostatni dzwonek, pora spakować plecak i udać się na zasłużone wakacje. Uroczystością dnia 23 czerwca roku zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Ze świadectwami w dłoniach, dyplomami, nagrodami, a przede wszystkim z uśmiechem na twarzach pożegnaliśmy szkołę na dwa długie, pełne przygód miesiące.

Miłego wakacyjnego wypoczynku!!!

Zobacz galerię

Dzień Dziecka

5 czerwca 2017r. wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę autokarową do Siedliska "Janczar" w Pstrągowej, aby świętować Dzień Dziecka. Podczas pobytu w stadninie koni dzieciaki miały okazję przejechać się bryczką po okolicy, zjeść pyszne kiełbaski z grilla, pobawić się na placu zabaw, odbyć pojedynek z użyciem ogromnych kul, a także jeździć na nartach po piasku. Pogoda nam dopisywała. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie miłego dnia.

Zobacz galerię

Finał konkursu " Leśne opowieści "

Uczniowie Julia Jarząb i Eryk Charchut wzięli udział w teście przyrodniczym  „Co wiem o Gęsi Gęgawej” zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa w Czarnej w ramach  wojewódzkiego konkursu „Leśne opowieści .  Mieli okazję wykazać się szczegółową wiedzą o tym niezwykle ciekawym ptaku, wysłuchać wykładu ornitologa i prezentacji w wykonaniu uczniów SP Czarna Sędziszowska.  Julia i Eryk poradzili sobie dobrze ze wszystkimi zadaniami. Gratulujemy.

W dniu 26 kwietnia 2017 w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej miał miejsce finał wojewódzkiego konkursu "Leśne opowieści". Prace nadesłano z kilkudziesięciu podkarpackich szkół i przedszkoli (ponad 300 prac plastycznych).  Na uroczystą galę zaproszono autorów wyróżnionych  prac plastycznych,  wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły : Clara Darłak  i Karol Chmiel . Gratulujemy.

 

Zobacz galerię

Dyskoteka majówkowa

10 maja, po raz kolejny odbyła się dyskoteka. Mieliśmy okazję znów się pobawić przy rytmach muzyki. Z racji tego, że była to dyskoteka wiosenna, to wszyscy chłopcy zaskoczyli swoje koleżanki i obdarowali je bukietami z wiosennych pięknie pachnących kwiatów. Była to miła niespodzianka dla dziewczynek.

 

Zobacz galerię

Obchody 3 maja

Przedstawiciele naszej szkoły - " Orlęta" uczestniczyły w gminnych obchodach święta 3 Maja,  które w 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja były wyjątkowe. Po Mszy Święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców w w Kościele pw. NNMP w Sędziszowie Młp., złożeniu wieńców przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki oraz tablicami przed Ratuszem, mieszkańcy mogli obejrzeć rekonstrukcję - widowisko historyczne przedstawiające wydarzenia wojenne z lat 1939-1943.

 

Zobacz galerię

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 25 kwietnia w Domu Strażaka w Czarnej Sędziszowskiej  przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Gminę Sędziszów Młp. w kategorii szkół podstawowych reprezentował między innymi uczeń naszej szkoły Dawid Szurowski. Dawid odniósł wielki sukces, gdyż 19 maja  jako jedyny uczeń z powiatu ropczycko - sędziszowskiego będzie uczestniczył w wojewódzkich eliminacjach OTWP. Może kiedyś z Dawida wyrośnie prawdziwy strażak. Atrakcją turnieju był  pokaz strażacki przygotowany wspólnie przez OSP Czarna Sędziszowska i Boreczek - strażacy ochotnicy prezentowali akcję ratowania poszkodowanych w wypadku samochodowym.

Zobacz galerię

Wielkanoc tuż, tuż...

Żurek, kiełbasa, jajka, chleb, babeczki, serniki - takie to oto smakołyki pojawiły się w środę 12 kwietnia na pięknie udekorowanych świątecznych stołach w klasach IV - VI. Uczniowie wraz z wychowawczyniami spożywali tradycyjne śniadania wielkanocne.  Zgodnie z zwyczajem wielkanocnym był również śmingus - dyngus. Oj polała się woda...

Zobacz galerię

Dzień czekolady

7 kwietnia był wyjątkowym dniem w naszej szkole - obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. Każdy z uczniów przyniósł do szkoły ze sobą swoją ulubioną czekoladę. Uczniowie poszczególnych klas przedstawili fantastyczne opowieści na temat historii powstania czekolady z orzechami, czekolady milki czy czekolady studenckiej. Przedstawiając historię wcielali się w rolę Magdy Gessler czy też w rolę Ferdynanda Kiepskiego. Po akademii w klasach odbyło się wspólne spożywanie czekolad. Mamy nadzieję, że nasze zęby nie ucierpią na tym.

Zobacz galerię

Konkurs wiedzy pożarniczej

29 marca uczniowie klasy VI - Martyna Idzik i Dawid Szurowski uczestniczyli w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Ideą konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie wśród młodzieży umiejętności ochrony ludności, ekologii, pożarnictwa i ratownictwa. Konkurs składał się z części pisemnej polegającej na rozwiązaniu testu oraz części teoretycznej.  

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął uczeń naszej szkoły - Dawid Szurowski. Martyna Idzik zajęła zaś V miejsce . Dawid zakwalifikował się eliminacji powiatowych. Trzymamy kciuki !

Zobacz galerię

Dzień Wody

W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody, który został  ustanowiony w 1992r. decyzją Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi, na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy. Z tej okazji, uczniowie klasy VI przygotowali barwne i humorystyczne  przedstawienie wspólnie z p. Joanną Birkowską.  Młodzi artyści zwrócili szczególną uwagę, na ogromną ilość zużywanej wody w ciągu dnia. W humorystyczny sposób omówili:wykorzystanie wody, rolę wody w przyrodzie i gospodarce człowieka, a także wcielili się w postacie pochodzące z Mitologii. Klasa O zaprezentowała wiersz o oszczędzaniu wody. Mamy nadzieję , że wskazówki i rady zostaną wdrożone w życie, przez naszą szkolną społeczność. Oszczędzanie każdej kropli wody powinno na stałe zagościć w naszych domach, nie tylko 22 marca, podczas Światowego Dnia Wody. Gratulujemy uczniom kl.VI wspaniałej gry aktorskiej, która ubarwiła przedstawienie.

 

Zobacz galerię

Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 8 marca naszą szkołę odwiedził podróżnik z grupy turystycznej Trzask, który przybliżył naszym uczniom zwyczaje, kulturę, geografię i ciekawe miejsca azjatyckiego kraju - Tajlandii. Na początku naszej wirtualnej wyprawy odwiedziliśmy wioskę plemienia Padaung,  w której żyją kobiety żyrafy. Zobaczyliśmy Bangkok jedną z  najbardziej zakorkowanych stolic świata i pierwszy na świecie szpital dla słoni. Uczniowie zobaczyli słonie, kobry, tygrysy, nietoperze inne zwierzęta zamieszkujące Półwysep Indochiński, zdobywając ciekawe informacje na ich temat np.: Co lubią robić małpy ? Jak powstaje papier? Jak leczy się słonie?
Dzięki ciekawemu i atrakcyjnemu przekazowi uczniowie mogli odbyć wirtualna podróż na Półwysep Indochiński, na własne oczy zobaczyć oryginalne stroje, ozdoby, wyroby przywiezione przez podróżnika.   Pokaz został pozytywnie nagrodzony  przez uczniów gromkimi brawami, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne relacje z podróży grupy Trzask.

 

Zobacz galerię

 

"Z kulturą przy stole"

W dniu 3 marca 2017r. uczniowie z klas IV - VI mieli okazję uczestnictwa w warsztatach " Z kulturą przy stole". Prowadzący zajęcia - pan Janusz Siewierski - kucharz Pizzerii "Fantazja" w Sędziszowie Młp. przedstawił uczniom zasady związane nie tylko z samym podawaniem i spożywaniem potraw, ale również z nakrywaniem do stołu, zachowaniem się przy nim - czyli kulinarne savoir vivre.

 

Zobacz galerię

Tłusty czwartek

Żył sobie mały, okrągły pączek, był lukrowany i nie miał rączek. Miał za to smaczną brązową skórkę, a w środku dziurkę na konfiturkę! Tłusty Czwartek dzień rozpusty! Każdy wcina pączek tłusty. I nie ważna jest figura. Zgodnie z polską tradycją uczniowie naszej szkoły zajadali się w dniu 23 lutego - Tłusty Czwartek pysznymi pączkami.
 

Zobacz galerię

Walentynki

14 lutego  obchodziliśmy Dzień Zakochanych - Walentynki. Tego dnia w szkole królował kolor czerwony. Przygotowana została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać walentynki dla swojego wybranka lub wybranki.  Osoby, które otrzymały najwięcej walentynkowych kartek zostali Walentym i Walentynką 2017 roku. Zwycięzcami zostali: Kornelia Łoboda i Oliwier Charchut z klas 0 - III a klas IV - VI Magdalena Rodzeń i Kamil Czerwiński. Zwycięzcom zostały wręczone drobne upominki. Dwa dni później uczniowie z klas IV - VI bawili się na dyskotece walentynkowej.

 
 

Zobacz galerię

 

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 31 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Uroczystość rozpoczął Pan dyrektor Marek Flis, który serdecznie powitał przybyłych gości i złożył wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia. W udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z klas 0 - III przedstawiły program artystyczny - w większości były to wiersze i piosenki związane z tym świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego szanowni goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu dzieci.

Uroczystość upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez taniec, wiersz czy piosenkę mogły wyrazić swoim dziadkom wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.

 

Zobacz galerię

 

Spotkanie z policjantem

13 stycznia, w przeddzień ferii zimowych uczniowie mieli okazję spotkać się z panem policjantem - dzielnicowym Klęczan, który opowiedział o bezpiecznym wypoczynku podczas ferii zimowych. Zwrócił on także uwagę uczniów na bezpieczne zachowanie się podczas drogi do i ze szkoły. Ostrzegł również uczniów przed zagrożeniami wynikającymi z Internetu.

 

Zobacz galerię

Żywa lekcja historii - " Starożytny Rzym "

13 stycznia klasy 0 - VI wzięły udział w żywej lekcji historii „Życie i kultura starożytnego Rzymu”, w wykonaniu grupy artystycznej "Rekonstruktor".

Głównym tematem programu były przymioty rycerza rzymskiego. Interesująca dla widzów była duża ilość rekwizytów. Uczniowie mieli okazję przymierzyć hełm, metalową zbroję, doświadczyć jak ciężki w rzeczywistości jest rycerski miecz.

 

Zobacz galerię

Karnawał czas zacząć...

W sobotę 7 stycznia 2017 r. w udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zorganizowała ją Rada Rodziców.

We wczesnych godzinach popołudniowych bawiły się dzieci z klas 0 - III. O oprawę muzyczną zadbała  zatrudnienia przez rodziców pani animatorka. Większość uczestników choinki postarało się o piękne i ciekawe kostiumy oraz maski. Wśród przebierańców były: księżniczki, królowe, motyle, wróżki, pszczółki, piraci i wiele, wiele innych ciekawych postaci. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie. Prowadząca zabawę zorganizowała i przeprowadziła wiele ciekawych zabaw i konkursów,  które cieszyły się dużym zainteresowaniem, do udziału w nich było bardzo wielu chętnych. Sprawiły one dzieciom radość i urozmaiciły całą zabawę choinkową.

Późnym popołudniem na dyskotece bawili się uczniowie klas IV-VI.

„Choinka” udała się doskonale, wszyscy świetnie się bawili, a po skończonej zabawie uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów.

 

Zobacz galerię

"W drodze do miłości..."

21 grudnia 2016r. w SP Klęczany miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Wszyscy spotkaliśmy się na wspólnej Wigilii połączonej z inscenizacją przygotowaną przez uczniów klasy VI pod opieką p. A. Medygrał i p. G. Ganczarskiego pt: "W drodze do miłości...". Szukaliśmy jej wśród dzieci, dorosłych, w szkole, w domach... Znaleźliśmy w Betlejem. Pojawiające się między ludźmi uczucia pychy, zazdrości, gniewu, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, lenistwa, chciwości powoli zamieniały się w miłość, skromność, dobroć, nadzieję. Aniołowie pocieszyli samotne, pogubione dzieci i wskazały drogę do stajenki zabieganym i zapracowanym dorosłym. Najważniejsza okazała się miłość do Boga, która ukryta jest w każdym człowieku: biednym, bogatym, dorosłym, dziecku, koledze, nieprzyjacielu. Temat ten pięknie połączył się z tolerancją. Nie będziemy wszystkich na pewno kochać, ale powinniśmy tolerować.

Uroczystość zakończyła się wspólnym kolędowaniem i zjedzeniem tysiąca pierogów i ciast na pięknie nakrytych stołach. Złożono sobie życzenia świąteczne i połamano opłatkiem. Było wzruszająco, pięknie, wesoło czyli tak jak powinno być w Święta Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkich , którzy włączyli się w przygotowania niezwykłego spotkania opłatkowego.

 

Zobacz galerię

"Żywa lekcja przyrody" - Płazy

W dniu 14 grudnia naszą szkołę odwiedzili biologowie z żywymi okazami egzotycznych płazów. Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiadomości na temat  budowy i środowiska życia wodno-lądowych kręgowców. Zobaczyli na własne oczy żywe okazy płazów np. drzewołaza, kumaka dalekowschodniego, traszkę japońską, salamandrę tygrysią, ropuchę Aga.   Całość zajęć urozmaicały nagrania żabich koncertów, które są dziełem samców wydających odgłosy godowe. Żywe lekcje przyrody cieszą się ogromną popularnością, dlatego chętnie uczestniczą w nich uczniowie kl. 0 - VI naszej szkoły. W ubiegłych latach mieliśmy już okazję podziwiać żywe okazy gadów i owadów.

 

Zobacz galerię

II Gminny Konkurs

" Szopka Bożonarodzeniowa "

Uczniowie naszej szkoły brali udział w II Gminnym Konkursie " Szopka Bożonarodzeniowa". Do zrobienia swoich prac wykorzystywali przeróżne materiały. W dniu 13 grudnia zwycięzcy konkursu z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Młp. odebrali nagrody i dyplomy.

Zobacz galerię

Sukces Oliwii Szeligi

Uczennica klasy VI Oliwia Szeliga zajęła III miejsce w XXX Edycji  Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej „MÓJ LAS 2016” zorganizowanym przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa na szczeblu wojewódzkim.
Praca opisowo - ilustracyjna  naszej uczennicy została wysoko oceniona pod kątem merytorycznym i plastycznym.  Serdecznie gratulujemy.

 

Zobacz galerię

Wizyta św. Mikołaja

Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty.  Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali upominki. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt nie dostał rózgi.

 

Zobacz galerię

Przedpołudnie z wróżbą

 

W środowe przedpołudnie – w imieniny św. Andrzeja zawładnęły naszą szkołą czarodzieje, czarodziejki i wróżbici. Można było dowiedzieć się, jakie imię będzie nosił przyszły mąż lub żona, jaki zawód będziemy wykonywać  w przyszłości lub wylosować ciasteczko z wróżbą.

 

Zobacz galerię

Lekcja folkloru

Dnia 24 listopada 2016 r. uczniowie z klas IV – VI uczestniczyli w „Lekcji folkloru” w MGOK w Sędziszowie Młp. Prowadząca zajęcia, pani Krystyna Szczerbiak wprowadziła widzów w klimat polskiej tradycji ludowej. Lekcja rozpoczęła się prezentacją multimedialną, przybliżającą zwyczaje, stroje, muzykę. Później publiczność podziwiała poszczególne grupy wiekowe zespołu pieśni i tańca „ROCHY”. Pomiędzy występami uczniowie mogli podziwiać przepiękne stroje ludowe. Na koniec dla uczestników zajęć zorganizowano quiz oparty na wiadomościach z tej niezwykłej lekcji. Uczniowie  z dużym zainteresowaniem obserwowali pokazy polek czy oberka, przecież wśród tancerzy byli znajomi, koleżanki i koledzy z naszej szkoły, ale także absolwenci.

Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!                     

8 listopada 2016r. uczniowie z klas IV – VI  brali udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, zdrowe produkty. Uwieńczeniem całości było przygotowanie wspólnych, klasowych, zdrowych  śniadań.

Zobacz galerię

Konkurs informatyczno - przyrodniczy

W dniu 23.11.2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Sędziszowie Małopolskim odbył się finał konkursu "IX Międzyszkolny Konkurs Informatyczno – Przyrodniczy" pod hasłem "I TY BĄDŹ NAUKOWCEM". Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy V Michał Cyrulik oraz Jan Wanat. Konkurs łączył w sobie nauki przyrodnicze oraz zagadnienia z  dziedziny informatyki. Michał zajął III miejsce.

Zobacz galerię

Światowy Dzień Misia Pluszowego

26 listopada 2016r., jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie wszystkich klas przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy w czasie przerw.

Zobacz galerię

Odwiedziny bez zapowiedzi

Uroczystość ustanowienia Matki Boskiej Sędziszowskiej patronką Sędziszowa młp.

 

Zobacz Galerie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017


"Był plecak i były walizki,
a teraz wakacje skończone.
Tornistry i teczki czekają na wszystkich
i zaraz zawoła dzwonek (…)."
                                       Wanda Chotomska


       1 września 2016r. ponownie zapisał się na kartach historii naszej szkoły – bowiem po raz kolejny w galowych strojach i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły po wakacyjnej przerwie. Dla niektórych jest to następny rok wśród kolegów i koleżanek, znajomych sal i ulubionych nauczycieli, dla innych zaczyna się zupełnie nowa przygoda. Mszą św. o godz. 9.30 w Kościele Parafialnym w Klęczanach zaingerowaliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał p. dyrektor Marek Flis, który serdecznie przywitał wszystkich uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. W swoim wystąpieniu przedstawił zebranym informacje o pracy szkoły w nowym roku. Szczególnie ciepło powitał wszystkich nowych uczniów, dla których szkolne obowiązki dopiero się zaczynają. Dyrektor życzył wszystkim pomyślności, sukcesów i wytrwałości w dążeniu do uzyskiwania najlepszych wyników w nauce i pracy. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego, wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.


 

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Klęczanach  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania zawartości stony bez zgody autora.